‘Yanınızdayız, yeter ki üretin’

‘Yanınızdayız, yeter ki üretin’

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, tarım ve hayvancılık alanında yoğun bir potansiyele sahip olan ilçedeki çiftçi ve üreticilere yönelik yaptığı desteklemeleri sürdürüyor. Oğuz son olarak, kahramankazan Belediyesi ve İlçe Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen arıcılık kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere yüzde 50 hibe oranıyla arı ve kovan desteği verdi.  Oğuz, “Çiftçi ve üreticilerimizin her zaman yanındayız. Siz yeter ki üretin” dedi. İlçede faaliyet gösteren Sivil Toplum Kurulu (STK) temsilcileriyle de bir araya gelen Oğuz, göreve geldiği günden bu yana hayata geçirdikleri projeler ve mahallelerde yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgi verdi, fikir alışverişinde bulundu

ÇİFTÇİYE MAZOT, YAĞLIK AYÇİÇEĞİ TOHUMU, FİDE, ARICILARA ARI VE KOVAN DESTEĞİ

Başkan Oğuz, kursiyerlere eldiven, maske gibi arıcılık malzemelerinden oluşan bir set de hediye ederken, arı ve kovanlar HEM Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle dağıtıldı. Oğuz, Kahramankazan’ın arıcılık sektöründe hizmet veren önemli sayıda firma ve kuruluşa ev sahipliği yaptığı, Türkiye’deki ana arı üretiminin yüzde 65’inin de yine ilçelerinde yapıldığını belirterek, “Kahramankazan Türkiye’de arıcılığın başkenti. İlçemizde arıcılıkla ilgili pek çok faaliyet gerçekleştiriliyor. Bugün de bu anlamlı kursu başarıyla tamamlayan kardeşlerimizle beraberiz” dedi. Kahramankazan Belediyesi olarak her zaman üreticinin, çiftçinin yanında olduklarını ifade eden Oğuz, “Kursu başarıyla tamamlayan kardeşlerimiz de arıcılık alanında faaliyetlerde bulunacak. Bundan önce nasıl ki çiftçimize mazot desteği, yağlık ayçiçeği tohumu, fide desteği verdiysek, esnafımızın yanında olduysak. Burada da arıcılıkla ilgili üretime odaklanacak, arı üreticilerimize, bal üreticilerimize Kahramankazan belediyesi olarak yüzde 50 hibe oranıyla arı ve kovan desteği verdik. Çiftçi ve üreticilerimizin her zaman yanındayız. Siz yeter ki üretin” diye konuştu.

Arı ve kovar desteğinden faydalanan kursiyerler de, destekleri için Başkan Oğuz’a teşekkür ederek, Kahramankazan’ın arıcılık alanındaki potansiyeline ellerinden geldiği kadar katkıda bulunmak için çalışacaklarını söyledi.

STK’LARA ÇALIŞMALARI ANLATTI

Beraberinde başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile birlikte ilçede faaliyet gösteren STK temsilcileriyle Kumpınar Kültür Merkezi’nde bir araya gelen Başkan Oğuz, göreve geldiği günden bu yana hayata geçirdikleri projeler ve mahallelerde yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgi verdi, fikir alışverişinde bulundu. Göreve geldiği günden bu yana yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Oğuz, bir de sunum yaptı. Oğuz, gelen talep ve önerileri dinleyerek notlar aldı. Oğuz, STK temsilcileriyle önümüzdeki süreçte yapılacak çalışmalara ilişkin karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Toplantıda, ilçedeki sorunlar ve bu sorunların giderilmesine yönelik atılacak adımlar ve yapılacak çalışmalar da masaya yatırıldı.

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Başkan Oğuz, STK’ların vatandaşa hizmet noktasında önemli bir görev yürüttüklerini ifade ederek, “Kahramankazan Belediyesi olarak STK’larımızın her zaman yanındayız. Görev süremiz içinde STK’larımızla birlikte omuz omuza, el ele çalışarak vatandaşımıza, ilçemize hizmet edeceğiz” diye konuştu.STK temsilcileri de kendilerine verdikleri destek için Başkan Oğuz’a teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top