You Are Here: Home » Kazan » Kazan’da Cinayet

Kazan’da Cinayet

Kazan’da Cinayet

Ankara Kazan ilçesi cinayet haberiyle çalkalandı. Dün gece Kazan Belediyesi arkasında bulunan pasajda cinayet işlendi. Alınan bilgilere göre madde bağımlısı oldukları öğrenilen 1987 Doğumlu İbrahim Karaman ekmek bıçağıyla 1981 doğumlu Fevzi Çakmak’ı boğazından ve karnından bıçakladı. Pasaj içerisinde üst katta eski bir kahvehanede meydana gelen olayda cinayet zanlısı İbrahim Karaman cinayeti, dükkanın giriş kısmında işledikten sonra cesedi görünmemesi için sürükleyerek diğer odaya taşıdığı öğrenildi. Polise gelen ihbar üzerine duyulan olayda olay yerine giden polis ekipleri cesetle karşılaştı. Görgü tanıkları ve MOBESE kayıtlarını kontrol eden Kazan Emniyet Müdürlüğü ekipleri olaydan yaklaşık 1 saat sonra zanlıyı, kıyafetlerini değiştirmek için gittiği evinden çıkarken gözaltına aldığı öğrenildi. Polisin soruşturması sonucu cinayet aleti ekmek bıçağının da zanlının kaldığı evin yakınlarında boş bir arsaya gömdüğü belirlenirken suç aletinin incelenmek üzere adli tıp’a gönderildiği öğrenildi.

Savcılığın olay yerindeki incelemesinin ardından Kazan Devlet Hastanesine Kaldırılan cenaze, otopsi için Keçiören Adli Tıp’a kaldırıldı. Cenazenin bugün Ankara Çamlıdere İlçesi Dağgüzören köyüne defnedileceği öğrenildi.

Cinayetin bir diğer şüphelisi olarak göz altına alınan Seyit Ali D.’nin de savcılık tarafından ceset üzerinde incelemeler yaptığı sırada olay yerinde geldiği ve toplanan kalabalığa dağılmaları için müdahale edip küfürler savurması üzerine az daha linç edilecekti. Seyit Ali D.’yi kalabalığın elinden güçlükle alan polis ekipleri Seyit Ali D’yi kaldırıldığı Ankara Numune göz altına aldıkları ve tedavisinin ardından hakim huzuruna çıkarılacağı öğrenildi. Cinayet zanlısı Seyit Ali D’nin suç dosyasının kabarık olduğu hırsızlık, tecavüz, gasp gibi suçlardan sabıkasının olduğu ve 18 yıl cezaevinde kaldığı ve 5 ay önce de cezaevinden çıktığı öğrenildi.

Cinayet zanlısı İbrahim Karaman’ın eşinden boşandığı ve bir kızı olduğu öğrenilirken daha önce hırsızlık, uyuşturucu, tehdit ve adam yaralama suçlarından sabıkasının olduğu ve cezaevine hiç girmediği öğrenildi.

Hakim karşısına çıkan İbrahim Karaman’ın soğuk kanlı tavırları dikkatlerden kaçmazken cinayet zanlısına kasten tasarlayarak adam öldürmek suçundan tutuklu yargılanmak üzere Sincan cezaevine gönderildi. 

12.415 kere okundu.

Yorum yaz

© 2012 - 2013 AkıncıOvası Gazetesi - Bu sitedeki herhangi bir haber ancak kaynak gösterilmesi kaydı ile kullanılabilir.

Scroll to top